مطالب تصادفی

Labels: , , , , , , , 0 comments
سایت فراری اولین تصاویر از مدل FF، جدیدترین و قوی‌ترین مدل این کمپانی را منتشر کرده است که قرار است جانشین مدل ۶۱۲ این کمپانی شود.  این ماشین که ظرفیت چهار سرنشین را دارد اولین ماشین چهارچرخ متحرکی است که این شرکت ایتالیایی تا کنون ساخته است. فراری ادعا می‌کند که این ماشین، انقلابی در تفکر ساخت خودروهای جی تی‌ در این شرکت است.


 نام مدل FF  (مخفف Ferrari Four یا فراری چهار) بیانگر تعداد سرنشین‌ این ماشین و هم نمایشگر انتقال قدرت موتور به چهار چرخ است. فراری سیستم چهار چرخ متحرک خود را 4RM نامگذاری کرده و ادعا می‌کند که این سیستم پنجاه درصد از سیستم‌های دیگر چهارچرخ متحرک، سبک‌تر است.

حجم موتور دوازده سیلندر این ماشین ۶۲۶۲ سی سی است و می‌تواند در ۸۰۰۰ دور در دقیقه، ۶۶۰ اسب بخار نیرو تولید کند. قدرت این ماشین هم اندازه مدل انزو است که در سال ۲۰۰۲ معرفی شد و با این قدرت، FF قوی‌ترین ماشین حال حاضر فراری خواهد بود. فراری ادعا می‌کند که شتاب صفر تا صد کیلومتر این ماشین ۳.۷ ثانیه است و حداکثر سرعت آن ۳۳۵ کیلومتر در ساعت است. فراری بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۴، ۳۴۹ دستگاه انزو ساخت اما قصد دارد تا سالانه هزار دستگاه از مدل FF تولید کند. 


نسبت وزن (۱۷۹۰ کیلوگرم) به قدرت موتور این ماشین هم ۲.۷ است که به ادعای فراری بهترین در کلاس خود است. فراری می‌گوید این نسبت و تعادل در تقسیم وزن بین بخش جلو و عقب خودرو باعث شده تا فرمانگیری این ماشین بسیار خوب باشد. ترمزهای کربن-سرامیک شرکت برمبو به صورت استاندارد روی این خودرو نصب می‌شود. تازه‌ترین مدل فراری، برخلاف دیگر مدل‌های این کارخانه، فضای بیشتری برای سرنشینانش دارد. فراری FF علاوه بر جا برای چهار سرنشین، ۴۵۰ لیتر هم جای دارد که در صورت خواباندن صندلی های عقب، این فضا به ۸۰۰ لیتر افزایش می‌یابد. 
طول این فراری ۴۹۰۷ میلی متر، عرضش ۱۹۵۳ میلی‌متر و ارتفاع آن ۱۳۷۹ میلی متر است. ابعاد این ماشین تقریباً هم اندازه فراری ۶۱۲ اسکاجیلاتی است. فرای ۶۱۲ در سال ۲۰۰۳ معرفی شد و در سال ۲۰۰۷ طراحی داخلی آن تغییر کرد. سال گذشته این مدل، بعد از مدل‌های کالیفرنیا، ۴۵۸ ایتالیا و ۵۹۹ جی تی فیورانو، چهارمین مدل پرفروش فراری بود.  

این ماشین به طور رسمی در نمایشگاه خودرو ژنو در اسفندماه آینده رونمایی خواهد شد.

عکس: جیوانی گاستل، فراری
این مطلب را به اشتراک بکذارید

RSS Digg Twitter StumbleUpon Delicious Technorati

0 comments برای “عکس‌های جدیدترین مدل خودروی فراری که با نام ff منتشر شد”

بیان دیدگاه خود در کادر زیر

Powered by Blogger.

Followers

بلاگرفارسی

طراحی شده توسط زنورس | تبدیل شده توسط قالبهای پلاس